Renesans dachów płaskich.
Renesans dachów płaskich. Opublikowany:21.05.2020

Do niedawna w polskim krajobrazie dominowały głównie skośne dachy. Jednakże moda zmienną jest i oszczędne w formie płaskie dachy obecnie przeżywają swój renesans. Powracającą modę na proste formy architektury modernizmu dostrzegamy w dużych aglomeracjach jak i małych miejscowościach.

Obecnie coraz więcej osób rozważa decyzję związaną z zainwestowaniem pieniędzy właśnie w dach płaski. Wracają do łask domy z dachami o nachyleniu połaci nieprzekraczającym 20°.

Jakie zalety ma dach płaski?

Na pewno jest to większa funkcjonalność, gdyż płaski dach daje szansę na jednakową wysokość pomieszczeń na całej powierzchni ostatniej kondygnacji, co podnosi komfort życia mieszkańców. Jest to również korzystne rozwiązanie ekonomiczne, gdyż stropodach w znacznym stopniu ogranicza poniesione koszty inwestycyjne. Daje wiele możliwości wykorzystania dodatkowej powierzchni z przeznaczeniem np. na ogród na dachu. Nie ponosimy dodatkowych strat w przestrzeni takich jak przy zagospodarowaniu poddasza. Warto zatem rozważyć wybór domu z płaskim dachem.