Płaski dach to znak rozpoznawczy nowoczesnej architektury.
Płaski dach to znak rozpoznawczy nowoczesnej architektury. Opublikowany:21.05.2020

Przez ostatnie ćwierćwiecze domy w naszym kraju pokrywano spadzistymi dachami. Krajobraz stał się monotonny, bryły domów różniły się tylko wielkością. Wreszcie doczekaliśmy czasów, które wniosły nowe trendy w budownictwie jednorodzinnym. Sprawiło to zainteresowanie dachami płaskimi, które pozwalają na dowolne organizowanie przestrzeni domu i rozbicie bryły budynku, której możliwości swobodnego scalenia ograniczałby dach spadzisty. Nowoczesna architektura śmiało wykorzystuje zalety płaskich dachów czyniąc krajobraz naszego kraju znacznie ciekawszym.

Jedną z zalet takiego zadaszenia jest fakt, że można wykorzystać je jako dodatkową przestrzeń, tworząc na niej np. taras, ogród, czy nawet miejsce na basen. Wyżej wymienione rozwiązania nie tylko zapewnią możliwość lepszego zagospodarowania powierzchni, ale także wyróżnią dom na tle innych budowli. Dla inwestora korzystne będą walory praktyczne i ekonomiczne.

Stropodach w odróżnieniu od dachu spadzistego jest odporny na działanie wiatru. Nawet w przypadku wichury nie trzeba obawiać się, że warunki atmosferyczne uszkodzą połać. Poza tym decydując się na stropodach oszczędzamy energię, ponieważ tego typu konstrukcja redukuje straty ciepła.