Garaż przy domu z dachem płaskim
Garaż przy domu z dachem płaskim Opublikowany:12.03.2020

Budując garaż, musisz podjąć wiele decyzji — czy ma przylegać do domu, jakie materiały użyć, jaki ma mieć metraż, ale też jaki rodzaj dachu będzie najrozsądniejszy. Od wielu lat prym wiodą garaże z płaskim dachem, dlatego poznaj zalety tego rozwiązania. Sprawdź też, jakie nieoczekiwane możliwości czekają na Ciebie, kiedy wybierzesz dach płaski.

Garaż z dachem płaskim — dla kogo i jak go wykorzystać?

Większość osób, które decydują się na dach płaski, kierują się tym, że jest on tańszy do postawienia i na tyle minimalistyczny, że nie zaburza designu domu. Jednak coraz więcej osób zauważa też, iż można wykorzystywać dodatkową przestrzeń, jaką daje sam dach. W końcu doskonale sprawdzą się ona jako balkon czy zielona oaza, gdzie możesz spotkać się z przyjaciółmi czy pogrillować. Możliwości jest naprawdę wiele. Tym bardziej, jeśli interesujesz się energią odnawialną. Wtedy możesz na dachu swojego garażu zamontować panele solarne, które zagwarantują Ci większą niezależność oraz oczywiście oszczędność finansową.

3 najważniejsze zalety garaży przy domu z dachem płaskim

Lepsza izolacja cieplna

Garaż, który połączony jest z domem, szczególnie powinien być zabezpieczony przed utratą ciepła. Wybierając dach płaski, możesz skuteczniej i łatwiej zadbać o izolację za pomocą styropianu. Zaoszczędzisz w ten sposób pieniądze i zyskasz też miejsce, w którym możesz urządzić centrum majsterkowicza lub mechanika.

Większe bezpieczeństwo

Jedną z ważniejszych zalet budowania dachów płaskich jest to, że są one najbezpieczniejsze. Nie straszne są im nawet silne wichury. Tym samym bez obaw możesz umieścić w garażu swój ukochany samochód.

Krótszy czas budowy

Budowa dachu płaskiego zajmuje znacznie mniej czasu niż spadzistego. Dzięki temu, że specjaliście nie muszą tworzyć dodatkowych konstrukcji, szybciej możesz zacząć czerpać korzyści ze swojego garażu.